Rüyada Balık Tutmak

Rüyada balık tutmak, kocaman kısmet olarak yorumlanır. Rüya sahibinin uzun yıllar çalışmasının ve emeğinin karşılığı olarak parasal bağlamda eline huzurlu edeceği oranda mal ve kazanç geçeceği halinde ifade edilir.

Rüya sahibinin bundan sonraki yaşamını ya da emekliliğini artık geçin sıkıntısı olmadan, bir sahil kasabasındaki yazlık evinde bütün gün dinlenerek ve çalıştığı senelerin acısını çıkararak geçireceği manasına gelir.

Bir Takım rüya tabirleri, rüyada balık tutmayı, rüya sahibinin çalışmadan elde edeceği şayet hak etmiş olduğu kazanç olarak delalet eder.

Rüyada Oltayla Balık Tutmak
Rüya sahibinin zorlanarak, çok emek harcayarak ve çok uzunca saatler çalışarak ama kesinlikle elde edeceği kazanca işaret eder. Kişi, oltayla kaç adet balık tutarsa kazancı da o oranda olacak demektir. Bazen de bu rüya bireyin yapacağı çalışmalardan kar elde edeceğine, yakın sürede bütün yatırımlarından oldukça büyük paralar kazanacağına delalet eder. Olta ile balık tutan bireyin karşına tam istediği benzeri bir nasip çıkar.

Rüyada Balık Tutmak Rüyada Balık Tutmak

Rüyada Balık Yakalamak
Rüya sahibinin büyük bir nasip yakalayacağına ve eline hatırı sayılır miktarda bir para geçeceğine alamet eder. Balık yakaladığını gören bireyin işleri de açılır ve bu sayede parasızlıktan kurtulur. Balık tutmak bireyin elde edeceği para ya da kazançtır. Tuttuğunuz balığın vaziyetine göre elinize para ya da mühim bir nimet geçer. Büyük ve taze balık çok büyük mal ya da ganimete, küçük balık ise bireyin elde edeceği az bir getiriye işaret edililir.

Rüyada Elle Balık Tutmak
Rüya sahibinin alacağı bir işi yaparken çok zorlanıp, çok büyük zahmetlere gireceği halinde delalet edilir. Rüya sahibi amaçlı büyük bir meşakkat manasına gelir. Zar zor, fakat rüya sahibinin kararlı ve hırslı olması yardımıyla ele geçirilecek olan kısmet olarak yorumlanır. Elle balık tutan kişi yakın sürede çalışmalarının sonucunu görür ve iyi bir gelir elde eder.

Rüyada Büyük Balık Tutmak
Büyük balık, büyük kısmettir. Rüyada görülen balık ne kadar büyük ise, kısmet ve kazanç da benzer oranda büyük olacak demektir. Büyük balık büyük bir kısmettir. Bu rüya, yakın sürede karşısınız güzel bir kısmet çıkacağının ve bu kısmeti kaçırmamanız gerektiğinin habercisidir. Büyük balık tutan kimse şayet bir işin sonucunu bekliyorsa en hayırlı biçimde istediği sonuca ulaşır ya da uzunca zamandır almak istediği müjdeli habere kavuşur.

Rüyada Balık Yemek
Gönül serüveni ve hovardalık peşinde olan, eşini her gün başka kadınlarla aldatan, paralarını o kadınlara yediren bir erkek ile işaret edilir. Bu erkeğin karısı kendisinden hiç hayır görmüyordur. Bir Takım tabircilere göre ise düşlerinde balık yiyen kimse yediği balık miktarınca mal kazanır ya da o nispette büyük bir para elde eder. Balık yemek kısmettir ve genellikle hayırlı işlerdir. Bu sebeple bu düşü gören kişi şayet bir işe başlayacak ya da yepyeni bir başlangıç yapacaksa bütün işlerinde başarı ve mutluluk elde eder.

Rüyada Olta Görmek
Rüya sahibinin işlerini büyütmesi için uzunca süredir beklediği o büyük fırsatı yakalamasına delalet eder. Çoğu âlime yönelik rüyada görülen olta, ya sizin ya da başkalarının yapacağı hiledir. Avlanma ile ilgili görülen bütün malzemelerin yorumu genellikle böyle yapılır. Rüyada olta ile avlanmanın hayırlı olanı avladığınız her ne ise onun sayısını fazla olmasıyla sağlanır. Eğer rüyada birden fazla balığı olta ile avlarsanız bu rüya sizin için iyi olarak rivayet edilir. Düşlerinde olta gören ancak bir şey avlamayan kimsenin gördüğü bu rüya, kendisine kısa süre içinde bir hile yapılmasıyla delalet olunur.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir